Yeni Karne Sistemi ve Öğrenci Karnelerinde Yapılacak Değişiklikler

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Yaz Tatili Başlıyor: Karne Günü ve Takvim Bilgileri

Eylül ayında başlayan eğitim-öğretim dönemi, 14 Haziran 2024’te sona ererek öğrencilere 3 aylık yaz tatili fırsatı sunacak. 2024-2025 eğitim-öğretim yılı ise 9 Eylül 2024’te başlayacak.

Yeni Tasarımlı Karneler Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul öğrencilerine ders notlarının yanı sıra sosyal etkinliklere katılım durumlarının da yer alacağı yeni tasarımlı karneler dağıtacak. Bu karnelerde sosyal etkinlikler “bilimsel”, “kültürel”, “sanatsal”, “sportif” ve “toplum hizmeti” olmak üzere 5 ana başlık altında değerlendirilecek.

Sosyal Etkinlikler Karnelerde Yer Alacak

Öğrencilerin karnelerinde sadece akademik başarı değil, aynı zamanda sosyal etkinlikler de yer alacak. Öğrencilerin sosyal etkinlik durumları “katılım”, “ürün ortaya koyma”, “performans gösterme” ve “derece alma” şeklinde 4 ana düzeyde değerlendirilecek.

Öğrencilerin Sosyal Faaliyetleri Ön Planda Olacak

Öğrencilerin karnelerinde ders notlarıyla birlikte sosyal etkinlik durumları da görülebilecek. Böylece öğrencilerin akademik başarıları yanında sosyal başarıları da ön plana çıkacak ve karnelerde sadece ders notları ile değil, yaptıkları sosyal faaliyetlerle de öne çıkabilecekler.

Sosyal Etkinliklerin Kayıt Altına Alınması

Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler e-Okul sistemine kaydedilecek. Okul etkinlikleri, merkezi etkinlikler ve okul dışı bireysel etkinlikler olmak üzere 3 kategoriye ayrılacak. Böylece öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca yaptıkları tüm sosyal etkinlikler resmi kayıtlarda tutulacak.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!