Aksaray’da Bebeğin Karnındaki 800 Gramlık Şişlik Ameliyatla Çıkarıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Selçuk ve Nadire Çal çifti, Bebeklerinin Karnındaki Şişlik Nedeniyle Endişelendi

Aksaray’da yaşayan Selçuk ile Nadire Çal çifti, 9 ay önce dünyaya gelen bebekleri Züleyha’nın karnındaki büyük şişlik nedeniyle kentteki bir polikliniğe başvurdu. Daha sonra ailesi tarafından Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürülen bebek için birçok uzmandan oluşan heyet, ameliyat kararı aldı.

3,5 Saatlik Operasyonla 800 Gramlık Kitle Çıkarıldı

Hastanenin Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Canan Kocaoğlu’nun ekibiyle gerçekleştirdiği 3,5 saatlik operasyonla bebeğin karnındaki büyük kitle çıkarıldı. Doç. Dr. Canan Kocaoğlu, bebeğin annesinin karnındaki şişliği fark etmesiyle hastaneye getirildiğini belirterek, “Muayenede minik Züleyha’nın karnında oldukça büyük, sert ve hareket etmeyen bir kitle tespit ettiklerini söyledi. Patoloji sonucunda teratom olduğu raporlandı. Bebeğimiz tamamen sağlığına kavuştu.” açıklamasında bulundu.

Çok Nadir Görülen Bir Durum

Doç. Dr. Canan Kocaoğlu, bebeğin iki yıl boyunca takip edileceğini belirterek, “Bu bölgede olan teratomlar 400 binde 1 gibi çok nadir görülür. Literatüre girecek bir operasyon. Ellerine böyle şüpheli bir kitle geldiğinde, sağlık kuruluşuna başvururlarsa erken teşhisle total olarak çıkarıldığında tamamen iyileşme sağlanabileceğini bildirmek isteriz.” dedi.

Ailenin Mutluluğu

Anne Nadire Çal, bebeğinin sağlığına kavuşmasında emeği geçen ekibe teşekkür ederken, baba Selçuk Çal da zorlu sürecin ardından sağlıklı bir şekilde çocuklarını kucağına almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!