Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzaya Yolculuk Yapacak Astronot Atasever ile Konuştu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever ile haziran ayında gerçekleşecek uzay yolculuğu öncesi canlı bağlantıda bulundu.

“Alper Ağabeyinin Dezavantajları Vardı”

Atasever, 1,5 saat sürecek bilim misyonu kapsamında 7 farklı deneye imza atacak. Bu önemli görev öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atasever ile görüşerek, “Alper ağabeyinin dezavantajları vardı ama senin önünde Alper Ağabey gibi bir avantajın var. Çok daha avantajlı bir uçuşu gerçekleştireceksin. Bu görev, genç nesillerin bilime olan ilgisini artıracak ve Türkiye’nin uzay araştırmalarına büyük katkı sağlayacak. Sen 2’nci astronotumuz olacaksın ama son olmayacaksın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleriyle, Atasever‘in, sadece kişisel bir başarı olmanın ötesinde, gençlerin ve çocukların uzay ve bilim konusundaki merakını artırarak, ülke uzay araştırmalarına ivme kazandıracağı vurgulandı. Uzaya yapacağı seyahatle Türkiye’nin gelecekteki uzay projelerine önemli bir zemin hazırlayacağı belirtildi. Uzay yolculuğunda Atasever’in, ülkemizi gururla temsil edeceği ve yeni ufuklara açılacak bir kapı olacağı belirtiliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!