Kahve Diyetleri ve Metabolizma Üzerindeki Etkileri

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

7 Saniyelik Kahve Açığı

Kahvenin metabolizmayı hızlandırması, son zamanlarda popüler hale gelen kahve diyetlerini tetikliyor. Özellikle 7 saniyelik kahve açığı, kahve tüketerek kilo verme üzerine viral bir teknik olarak biliniyor. Bu yöntemde, aç hissettiğiniz anda yedi saniye içinde özel takviyelerle tatlandırılmış bir fincan kahve içmek gerekiyor. Savunucuları, kahvenin hızlı alınmasının vücudu kandırarak tokluk hissi yarattığını ve kilo kaybına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Tek Fincan Kahve Diyeti

Bir diğer kahve diyeti ise, bir fincan kahve tüketerek kilo verme fikrini destekliyor. Bu yaklaşıma göre, sade kahve tüketimini artırarak ve kalori alımını kısıtlayarak hızlı bir şekilde kilo verilebileceği iddia ediliyor. Dr. Bob Arnot’un “Kahve Severlerin Diyeti” kitabı da günlük kahve tüketiminin metabolizmayı hızlandırabileceğini ve kilo verme sürecine yardımcı olabileceğini vurguluyor.

Üç Fincan Kahve Diyeti

Bir başka kolay uygulanan diyet ise, günde üç fincan şekersiz ve sütsüz kahve tüketmenin kilo vermeye yardımcı olduğunu savunuyor. Araştırmalar, günlük kahve tüketiminin vücut yağını azaltabileceğini gösteriyor. Kahvenin vücut ağırlığını, vücut yağını ve VKİ’yi azaltabileceği iddiaları da bilimsel olarak destekleniyor. Ayrıca kahve tüketiminin çeşitli sağlık yararlarıyla ilişkilendirildiği belirtiliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!