İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Kripto para birimleri kalıcı değil

Bitcoin dahil binlerce kripto para ülkeler arası ticarette yaygın olarak kullanılır mı?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede bir ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını söyledi.

Dünya Ekonomi Forumu (WEF) tarafından düzenlenen ‘Dijital para birimlerini yeniden düzenlemek’ adlı panele katılan Bailey, “Kalıcı bir para birimi diyebileceğim anlamda bir tasarım, yönetim ve düzenlemelere kadar verdik mi? Hayır. Dürüst olmak gerekirse henüz o noktada olduğumuzu sanmıyorum. Kripto para birimlerinin başlangıçta böyle formüle edildiğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Bailey ödemelerin istikrarlı bir değere sahip olması, buna dair bir güvencenin oluşması gerektiğini belirterek, bunun da bankayı, dolayısıyla, devletle ilişkisi olan düz para birimi ile ilişkilendirmek durumunda bırakacağını kaydetti.

Dijital para birimlerine gizlilik standartlarına ilişkin tartışmaların devam edeceğine işaret eden Bailey, “Bu gündeme gelecek büyük bir konu. Herhangi bir dijital para birimi üzerinden gönderimlerin gizlilik standartları ve kamu çıkarını nerede olduğu meselesi” yorumunu yaptı.

[WATCH] Bank of England Governor, Andrew Bailey, says history can guide us on how to regulate a global innovation like digital currencies by defining the public interest. @bankofengland @wef

Full interview: https://t.co/R2CdX9y5H8#DavosAgenda2021 #DavosAgenda pic.twitter.com/h8DebUV5km

— BitKE (@BitcoinKE) January 26, 2021

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!