Petrol boru hattının patlamasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı

Petrol boru hattının patlamasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde mısır tarlalarında taşları temizlediği sırada, Batman-Dörtyol petrol boru hattının patlamasına sebep olduğu gerekçesiyle iş makinası operatörü ile tarla sahibinin jandarma tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan şahısların jandarmadaki ifade işlemleri devam ediyor.

Sızıntı durduruldu

Petrol boru hattının patlamasından yaklaşık 3 saat sonra kontrollü vanaların kapanmasıyla sızıntı durduruldu. BOTAŞ yetkilileri sızıntıdan akan ham petrolü önünü kazıyarak, bir havuzda toplamaya başladı. Büyük bölümün mısır tarlalarında dağıldığı görülen petrol, 150 dönüm mısır tarlasına zarar verdi.
O esnada tarlada çalışan görgü tanıklarından Aziz Gülbeden gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Buradan 400-500 metre uzaklıkta çalışıyordum. Birden baktık boruda bir fışkırma oldu, patlama sesi gelmedi ama baktığımızda orda kepçe çalışıyordu, artık kepçeden mi oldu, başka sebeple mi oldu tam olarak bilmiyoruz ama büyük ihtimal kepçe orda çalı

Gerekli çalışmalar başlatıldı

Vanaların kapanmasıyla sızıntıyı durduran yetkililer, boru hattında onarım çalışmasına başladı. Gün içerisinde borunun onarılması beklenirken, borunun onarılmasından sonra hasar tespit çalışması yapılması bekleniyor.

Mevlüt Bayraktar
 

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!