Çalışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Başladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Çalışma Hayatı ve Sendikal Örgütlenme Gündemde

’13. Çalışma Meclisi’ toplantısı, “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” temasıyla Ankara’da bir otelde başladı.

Katılımcılar Önemli İsimlerden Oluşuyor

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Ayfer Koçak ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar katıldı.

Toplantının Gündemi

İki gün sürecek organizasyonda ‘Çalışma hayatında insana yakışır iş’, ‘Yeşil ve dijital dönüşümün iş gücü piyasalarına etkileri ve adil çözüm’, ‘Sendikal örgütlenmede yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri’ ile ‘Toplu sözleşme sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri’ oturumları düzenlenecek.

Bakan Işıkhan’dan Açılış Konuşması

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Hükümet olarak, hem çalışanlarımız hem de işverenlerimiz için **dengesizliğe yol açmayacak şekilde, en iyisini ve en güzelini yapmak için büyük gayret sarf ediyoruz**” dedi.

İşverenlerin ‘Esnek Model’ Çıkışı

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ise “Türkiye’de çalışan nüfusun yüzde 30’u için uzaktan çalışma mümkün. Çalışanların yüzde 73’ü evden çalışma ile iş-özel hayat dengesini daha iyi kurduğunu düşünüyor” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!