Varank: Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduk

Varank: Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduk
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduk” açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye‘nin Aralık 2020’de G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduğunu söyledi. 

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Aralık 2020 dönemine ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 yılının son ayında da sanayi üretiminin yıllık yüzde 9, aylık ise yüzde 1.3 artışla piyasa beklentilerinin üzerinde yükselişini sürdürdüğünü belirten Varank, “Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok artıran ülke olduk” ifadesini kullandı. 

Yılın son çeyreğinde sanayi üretiminde gözlenen güçlü artış, Türkiye’nin 2020’yi pozitif büyüme ile kapatacak birkaç ülkeden biri olacağını teyit etti.

Ekonomi ve hukuk alanındaki reform irademiz ve sanayicimizin gayreti ile kaliteli ve istikrarlı büyüme hedefimizi sürdüreceğiz. pic.twitter.com/PnMwBSm7yB

— Mustafa Varank (@varank) February 12, 2021

​Varank, 2020’nin son çeyreğinde sanayi üretiminde gözlenen güçlü artışın, Türkiye’nin yılı pozitif büyümeyle kapatacak birkaç ülkeden biri olacağını teyit ettiğini vurgulayarak, “Ekonomi ve hukuk alanındaki reform irademiz ve sanayicimizin gayretiyle kaliteli ve istikrarlı büyüme hedefimizi sürdüreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!