ABD’de bugüne dek satılan üçüncü en pahalı evi kim aldı?

ABD'de bugüne dek satılan üçüncü en pahalı evi kim aldı?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

ABD’de en yüksek üçüncü meblağ olarak kayıtlara geçen apartman dairesi satışının kim tarafından yapıldığı merak konusu olurken kaynaklar, evi Alibaba’nın ortak kurucusu Tsai’nin aldığını aktardı. 10 milyar dolarlık serveti bulunan Tsai aynı zamanda NBA takımı Brooklyn Nets’in sahibi.

ABD New York’ta Manhattan bölgesinin en prestijli konutundan yaklaşık 157 milyon dolara iki kat alan gizemli kişinin, Çinli e-ticaret şirketi Alibaba’nın ortak kurucusu Joe Tsai olduğu iddia edildi.

CNBC’nin sözleşmeyle ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre, aynı zamanda NBA takımı Brooklyn Nets’in de sahibi olan Tsai, 220 Central Park South’ta toplamda 157.5 milyon dolarlık iki farklı sözleşmeyle 60. ve 61. katları satın aldı. Sözleşme kapsamında 18. kattaki stüdyo daire de bulunuyor. Tsai’nin bu daireyi de büyük ihtimalle çalışanları için aldığı sanılıyor.

Nets owner Joe Tsai has purchased a pair of condos on NYC’s Billionaires’ Row for $157.5 million ?

It’s believed to be the third-most expensive residential deal in U.S. history. pic.twitter.com/RAvLSMmalr

— Front Office Sports (@FOS) July 20, 2021

​Söz konusu satışın, ABD’de en yüksek üçüncü fiyata bağlanan satış olarak kayıtlara geçtiği belirtiliyor. İlk sırada ise aynı binada Ken Griffin’in 2019’da 238 milyon dolara aldığı daire var.

Billionaire Joe Tsai purchased 2 full-floor condo apartments at 220 Central Park South in 2 transactions totaling $157.5 million, say people close to the transaction. https://t.co/ssQWdK8QKn

— CNBC (@CNBC) July 20, 2021

​Tsai tarafından ise konuya dair doğrulama yok.

Alibaba’nın ikinci büyük hissedarı olan Tsai’nin mal varlığı 10 milyar dolar. Tayvan’da doğan ve 1990’ların ortalarında New York’ta çalışan Tsai, Alibaba’da servet kazandıktan sonra vaktinin çoğunu Hong Kong ve San Diego’da harcıyor. Tsai’nin hem Kanada hem Hong Kong pasaportu var.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!