AK Parti Milletvekili Nergis: Erkekler kadınlardan daha çok öldürülüyor

Samsun'da sokak ortasında dövülen kadının görüntüleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Kadın cinayetleri haberlerinin abartıldığını söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, “Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Kadına karşı şiddet olaylarını çok kullanıyor, çok haberleştiriyor” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin kadın cinayetleri açısından dünyadaki diğer ülkelere göre daha iyi durumda olduğunu söyledi. 

“Amerika’da bir milyonda 12 kadın şiddete kurban gidiyor” diyen Nergis, Türkiye’deki sayının bunun yarısı olduğunu ifade etti.

‘Medya kadına karşı şiddet olaylarını çok kullanıyor’

Bunun üzerine “2020 yılında 300 kadın öldürüldü” ifadelerini kullanan program sunucusuna yanıt veren Nergis, şunları söyledi:

Bakın ama öldürülen erkek sayısı bunun 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Kadına karşı şiddet olaylarını çok kullanıyor, çok haberleştiriyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor. Rakamlar ortada.”

AK Partili Nergis: Erkekler kadınlardan daha çok öldürülüyor
https://t.co/WLSbfwt7Cv pic.twitter.com/JkrtYeg71r

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) March 9, 2021

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!