AK Partili TV kanalı sahibi: Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik, siyasal baskılar, tehditler, daha neler neler

AK Partili TV kanalı sahibi: Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik, siyasal baskılar, tehditler, daha neler neler
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Sivas Belediyesi’nin AK Partili Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt, sosyal medyada yaptığı paylaşımda yayınlarından ötürü ‘siyasi baskı gördüklerini’ söyledi ve “Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik” açıklamasında bulundu.

Yayınlardan dolayı baskı ve tehdit gördüklerini ifade eden Sivas Belediyesi’nin AK Partili Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt’un sosyal medyadaki ‘basın özgürlüğü’ paylaşımı şöyle:

‘Basını özgür bırakın, basın işini yapsın’

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
© AA
Erdoğan’dan Gazeteciler Günü mesajı: Basın özgürlüğü kavramının istismar edilmesine de asla müsaade etmeyeceğiz

“Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla, kanalı sorumlu tutanlara yazık! Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik. Siyasal baskılar, tehditler, daha neler, neler? Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın. Verilecek cevabınız varsa da ben hiçbir zaman kanalımda kimseye ambargo uygulamadım. Çıkın cevap hakkınızı kullanın. Tekrar söylüyorum kanala çıkıp kim ne diyorsa, onları bağlar söyledikleri. Kanalımı ya da beni değil.”

Hatice Kurt, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e yaptığı açıklamada ise “Benim bu ifadelerim, tek bir parti için değil hepsi için geçerli. Bütün partilere söylüyoruz; bırakın biz işimizi yapalım. Lütfen işimize karışmayın. Hakaret ve iftira olmadığı sürece bizim kanalımıza bütün herkes çıkabilir” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!