Betül Özdemir’in ailesi: İntihar ettiğine inanmıyoruz, boynunda çift ip izi var

Betül Özdemir'in ailesi: İntihar ettiğine inanmıyoruz, boynunda çift ip izi var
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da 5 Şubat’ta arkadaşına ait evde asılı halde bulunan üniversite öğrencisi Betül Özdemir’in ailesi, yeniden otopsi raporu talep etti. Özdemir’in boynunda çift ip izi olduğunu ve bunun da intiharı şüpheli kıldığını söyleyen aile, Cumhuriyet Savcılığına başvurdu.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü son sınıf öğrencisi Betül ÖzdemirHatay’ın Antakya ilçesi Güllübahçe Mahallesi Hürriyet Apartmanı’ndaki arkadaşına ait evde 5 Şubat tarihinde asılı halde ölü bulundu. Kendilerinden ayrı yaşayan Betül’ün intihar edecek biri olmadığını söyleyen acılı aile, boynunda ‘çift ip izi’ olduğunu ileri sürerek, yeniden otopsi raporu talep etti. Çevredeki tüm güvenlik kameralarını topladıklarını ve bunu Cumhuriyet Savcılığına bildireceklerini söyleyen aile, olayın aydınlatılmasını istedi.

‘Betül kendine böyle bir şey yapmaz’

Kızının hayat dolu biri olduğunu söyleyen anne Emsal Arpacı, “Okulum bitince sana bakacağım anne, seni çalıştırmayacağım. Ben sana bakacağım, abilerim değil, ben bakacağım derdi. Öyle heyecanlı öyle hayat dolu bir kızdı ki canını da çok seviyordu. Betül kendisini öldüremez, kimin parmağı varsa ortaya çıksın. Bütün üniversite hocalarına, arkadaşlarına ve yetkililere sesleniyorum, lütfen araştırın, Betül’ü kimin öldürdüğünü ortaya çıkarın. Betül böyle bir şey yapmaz kendine, acımız büyük, yanıyoruz” dedi.

Hatay’da 4 Şubat’ta asılı halde bulunan üniversite öğrencisi Betül Özdemir soruşturmasında intiharı şüpheli kılacak bulgular elde edildi. Ağabey Aycan Özdemir, “Kamera kayıtlarına ulaştık. İntihar etmediği aşikar. Boynunda çift ip izi var” dedi.https://t.co/iZMZ7e68vf pic.twitter.com/MEAzv8QLaf

— duvaR (@gazeteduvar) February 12, 2021

​’Hayat doluydu’

Kızının bu ölümü hak etmediğini belirten baba Tahsin Özdemir de, “Çok hayat dolu bir kızdı, kendisi annesine sürpriz yapacağını söylemişti, ‘ilk maaşımdan koyun alacağım, adak yapacağım’ demişti. Böyle bir şey olacağını beklemiyorduk” diye konuştu.

‘Hiçbir aile ferdi intihar olduğuna inanmıyor’

Acılarının büyük olduğunu ve Betül’ün vefatının kendilerini yasa boğduğunu söyleyen ağabey Mehmet Ali Özdemir ise, “Kız kardeşim, hayat doluydu. Geleceğini çok iyi seçen, geleceğe dair hayalleri olan bir kızdı. Hiçbir aile ferdimiz, bu olayın intihar olduğunu düşünmüyoruz, bunun aydınlatılmasını istiyoruz. Kimin parmağı varsa, kim bu cinayete sebep olduysa, ortaya çıkmasını istiyoruz. Lütfen bu olay aydınlatılsın. Bu iş, örtbas edilmesin, adli raporların, otopsinin, tüm bulguların detaylı bir şekilde araştırılmasını istiyoruz. Bir insan, evlat sahibi olabilmek için milyarlarca para döküyor, bir evladı kaybetmek kolay değil. Annemle babamın bir nebze olsun acılarını dindirin, suçlu kimse ortaya çıksın, bizim acımız ancak öyle biraz diner” dedi.

Aile avukatı: Yeniden otopsi talep ettik

Gerçeğin ortaya çıkacağına ve adalete güvenlerinin tam olduğunu belirten ailenin avukatı Atakan Atar, yeniden mezarın açılarak otopsi yapılmasını talep ettiklerini kaydetti.

Otopsi raporunun ölümün şüpheli olduğunu gösterdiğini belirten Atar, şunları söyledi: “Betül hayata bağlı bir insandı. Ailesi ve arkadaşları tarafından sevilen, canlı bir kişiliği olan biriydi. Toplumumuzda maalesef kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Bu da bu ölümün şüpheli olduğunu bizlere gösteriyor. Biz, adaletin tecellisi noktasında, tabi ki hiç kimsenin masumluğuna helal getirmeden bu konunun araştırılmasını istiyoruz. Bu konudaki taleplerimizi, Cumhuriyet Savcılığı’na ilettik, yeniden otopsi talep ettik. Bu hususta adalete güvenimiz tam, gerçeğin aydınlatılacağına inanıyoruz”.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!