Beyaz Saray, Meksika sınırındaki göçmen kriziyle ilgili Trump yönetimini suçladı

Beyaz Saray, Meksika sınırındaki göçmen kriziyle ilgili Trump yönetimini suçladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Meksika sınırında sayıları her geçen gün artan refakatsiz göçmen çocuklarla ilgili eski Başkan Trump yönetiminin göçmen politikalarını suçladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Meksika sınırından geçen ve bölgedeki tutuk evlerinde tutulan refakatsiz çocukların sayılarının her geçen gün artmasına ilişkin Psaki, “Bunun ciddi bir problem olduğunu kabul ediyoruz ancak bir önceki yönetim bize, tıpkı diğer sorunlarda olduğu gibi dağılmış ve işe uygulanamaz bir göçmen sistemi bıraktı. Bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Psaki, New York Valisi Andrew Cuomo’ya yönelik cinsel taciz suçlamalarının ardından, birçok kesim tarafından Cuomo’ya yapılan istifa çağrılarına Biden’ın destek verip vermediği sorusunu yanıtsız bıraktı.

Psaki, “Her kadının iddiası ciddiye alınıp araştırılmalı. Bağımsız soruşturmaları destekliyoruz ancak yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele bağlamında da tüm valilerle yakın iletişim halindeyiz” diye konuştu.

Öte yandan Psaki, eski Başkan Donald Trump‘ın destekçilerini aşıya teşvik etmesi durumunda ise Beyaz Saray’ın bunu memnuniyetle karşılayacağını vurguladı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!