Eğitim Sen Amasya Şubesi’nden köy öğretmenlerine birlikte konuşma çağrısı

Eğitim Sen Amasya Şubesi'nden köy öğretmenlerine birlikte konuşma çağrısı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen Amasya Şubesi'nden köy öğretmenlerine birlikte konuşma çağrısı

Eğitim Sen Amasya Şubesi tüm köy öğretmenlerini birlikte konuşmaya çağırdı. Yarın saat 20.00’de forum düzenleyecek olan sendikanın etkinliği dışarıdan katılıma açık. Forum şubenin Twitter, Facebook ve YouTube hesaplarından canlı yayımlanacak.

Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Mustafa Ölgün şunları söyledi: “Köy öğretmenleri ışık saçar güneşten kavrulmuş, elleri nasır tutmuş yaralı gönüllere. Köylerimiz, çocuk sesleri ile çağlamayalı beri hep öksüz kaldı ormanlarımız, sularımız, hayvanlarımız, toprağımız ve köy öğretmenlerimiz. Ondandır derelerimizin, yaylalarımızın görümüzün önünde eriyip gidişi, ondandır toprağımızın susuz kalışı derelerimizin zehir akışı. Köylerimizdeki çocuk seslerinin yok olduğundan beri, ondandır kuşlarımızın, yabanımızın bizi terk edişi.

Amasya Eğitim Sen Şubesi olarak köy öğretmenlerimizin köy çocuklarımızın sorunlarını ve yaşanan eşitsizlikleri masaya yatıracağımız canlı yayın etkinliğimize, yurdumuzun çeşitli yörelerinden köy öğretmenlerimizin yanı sıra Çanakkale, Erzincan, Hatay, Artvin Eğitim Sen şube başkanlarımız da görüşleri ile destek vereceklerdir.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!