Fortnite 2021 etkinlikleri hayal kırıklığı olacak

Fortnite 2021 etkinlikleri hayal kırıklığı olacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

2017 yılında piyasaya sürülen Epic Games Fortnite, 2021 yılında ne yazık ki istenilen çalışmalara dahil olamayacak. Pandemi sürecinin ciddi şekilde devam etmesi ile birlikte bu yılki etkinliklerin yüz yüze yapılmaması kararlaştırıldı.

Bununla alakalı daha kötü olan açıklama ise etkinliklerin süresiz olarak ertelenmesiydi. Normal şartlarda herhangi bir kuruluş eğer erteleme yapıyorsa bununla ilgili bir süre belirtir. Ancak net bir sürenin belirtilmemesi olayın ne kadar vahim olduğunu gözler önüne serdi.

Oyun devi tarafından yapılan açıklamalara göre, “Niyetimiz eninde sonunda yeniden yüz yüze turnuvaları düzenlemek ancak bu tarz etkinlikler için önceliğimiz oyuncularımızın ve personelimizin sağlığı ve güvenliğidir” ifadeleri yer aldı. Kendilerinin de belirttiği gibi oyuncuların sağlığı her şeyden daha önemli.

Salgın nedeniyle birçok turnuva ve etkinlik iptal edilmişti. İlk etapta küçük bazı etkinlikler iptal edilse bile daha sonra Samsung ve Apple gibi şirketler bile kendi lansmanlarını online yapmak zorunda kaldı. Fakat oyun dünyasının online kalması açıkçası pek dikkat çekici olmayacak.

Pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği bilinmediği için herkes sadece beklemede. Yeni normal olarak adlandırılan şu süreçte, maskeler takılıp sosyal mesafe korunması tek çözüm olarak görülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!