Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya: Hedef 15 Mart’ta okulları ve restoranları açmak

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya: Hedef 15 Mart'ta okulları ve restoranları açmak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya yeterli aşıyla 15 Mart’ta yasakların büyük bölümünün kaldırılmaya başlanabileceğine dair yazı kaleme aldı.

Muharrem Sarıkaya, ‘Yeterli aşıyla hedef 15 Mart’ başlıklı yazısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 30 milyon doz aşının martın ilk haftasına kadar ulaşması bekleniyor” dedi. Sarıkaya yazısına şu ifadelerle devam etti:

“Ancak kesin bir süre verilmesinden de kaçınılıyor, çünkü Çin’de ortaya çıkan yeni salgından kaygı duyuluyor, buna karşın 11 milyon doz bekleniyor. Dolayısıyla bu hızda gidildiğinde ikinci doz aşılarla birlikte Mart’ın ortasında 15 milyon kişinin ikinci dozlarının bitmiş olacak. Ancak 50 milyon dozun tamamının bu sürede gelmesi halinde bu sayı 25 milyona kolaylıkla ulaşacak. Zaten Sinovac’tan gelen ile nüfusun bu kadarının, Biontech’ten gelecek 4,5 milyon ile de 2,25 milyonun daha aşılanması ile 27 milyon kişinin Mart ortasında aşılanması söz konusu. Bakanlığın etkin ve yetkin isminin şu sözleri önemli: ‘Hedefimiz 15 Mart’ta bu sayıya ulaşmamız halinde yasakların büyük bölümünü kaldırmak, okulları ve restoranları açabilmek…’ Şubat 15 için ise kimse şu aşamada ciddi bir umut veremiyor…”

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!