3 yaşında kitap yazarak en genç yazar oldu

3 yaşında kitap yazarak en genç yazar oldu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Kaleme aldığı ‘Muhteşem Büyük Aslan’ kitabı ile 3 yaşındaki Chrissy Knight, Hindistan’ın en genç yazarı unvanının sahibi oldu. 25 Mayıs 1958 doğumlu Dorothy Elmhisrt Straight ise 4 yaşındayken yazdığı kitapla hala dünyanın en genç yazarı unvanını elinde tutuyor.

Hindistanlı 3 yaşındaki Chrissy Knight, yaşıtları henüz cümle kurmakta zorlanırken kitap yazdı. Şu anda ailesiyle birlikte Kanada’da yaşayan Knight, kaleme aldığı ‘Muhteşem Büyük Aslan’ kitabı ile Hindistan’ın en genç yazarı ünvanının sahibi oldu.

Küçük kız, bir aslan ile 2 çocuğun arasındaki arkadaşlığı konu alan ve dostluk, vahşi yaşamın korunması gibi temaların işlendiği kitabın çizimlerini de kendisi yaptı.

1 yaşında okumaya başladı

Yalnızca 1 yaşındayken okumaya başlayan Knight, 3 yaşına bastığında kitabının ilk taslağını yazdı. Knight ailesinin girişimleri sonucu kitap önce yurt dışında e-kitap olarak yayınlanırken, geçtiğimiz pazartesi günü İngiltere merkezli yayınevi Penguin Random House’a bağlı Puffin India tarafından Hindistan’da piyasaya sürüldü. Dünyanın en genç yazarı olabileceği düşünülen Chrissy Knight, dünyanın dört bir yanındaki çocuklara kitapların sihrine kapılmaları için ilham vermeyi umuyor.

Öte yandan Guinness Rekorlar Kitabı kayıtlarına göre, 25 Mayıs 1958 doğumlu Dorothy Elmhisrt Straight 4 yaşındayken yazdığı kitapla hala dünyanın en genç yazarı unvanını elinde tutuyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!