HDP Eş Başkanları: Sağlık Bakanı aradı, sıramız geldiğinde aşı olacağız

HDP Eş Başkanları: Sağlık Bakanı aradı, sıramız geldiğinde aşı olacağız
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendilerini bizzat arayarak aşı ağrısında bulunduğunun belirten HDP’nin eş başkanları Buldan ve Sancar, yaptıkları açıklamada, “Bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir” diyerek aşı için sıra bekleyeceklerini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın Meclis’te bulunan siyasi parti genel başkanlarını arayarak aşı olmaya davet ettiğini açıklamasına HDP’den de açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, “Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

HDP’nin eş başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye’de birçok eksikliğe, belirsizliğe ve plansızlığa rağmen Kovid 19 aşılama programı nihayet 14 Ocak 2021 tarihinde uygulanmaya başlamıştır.  En kısa sürede en etkili bağışıklamanın bir an önce başarılması için her türlü imkanın kullanılmasını umut etmekteyiz.

Sağlık Bakanı dün bizzat arayarak ve bir çağrıda bulunarak siyasi parti başkanlarını, Meclis Başkanı’nı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı kamuoyu önünde aşı olmaya davet etmiştir.  Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonumuz ile birlikte yaptığımız değerlendirmeye göre, bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir.

Bu nedenle herkesin belirlenmiş risk öncelik sırası ile aşılanması, sürecin hızlıca ve etkili bir şekilde devam etmesi gereklidir.

Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!