Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: Asgari ücretten vergi alınmazsa 2 bin 900 liranın üzerine çıkar

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: Asgari ücretten vergi alınmazsa 2 bin 900 liranın üzerine çıkar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 2021 bütçesinde faize ayrılan miktarın 179,5 milyar lira olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, yatırımlara 103,7 milyar, tarıma ise 22 milyar lira bütçe ayrıldığını öne sürdü.

“BU BÜTÇE TÜRKİYE’NİN DERTLERİNE DERMAN OLAN BİR BÜTÇE DEĞİL”

Bütçede “dertli” ve “gariban” insanların olmadığını iddia eden Karamollaoğlu, “Bu bütçede, Sivas’ta 500 liralık yardım için metrelerce kuyruk oluşturanlar yok. Saraçhane’de bir tas sıcak çorba için kuyruğa giren yüzlerce gariban yok. Asgari ücretle çocuğunu okutmaya ve evini geçindirmeye çalışanlar yok. Bu bütçe Türkiye’nin dertlerine derman olan bir bütçe değil. Türkiye yok bu bütçenin içinde.” ifadelerini kullandı.

“ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALINMASIN”

Asgari ücret görüşmelerinin çalışanın aleyhine tecelli edecek gibi göründüğünü öne süren Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gelişmiş kabul edilen ülkelerde asgari ücret hep yoksulluk sınırının üstündedir. Çalışan insan, aldığı ücretle ihtiyaçlarının tamamını karşılar. Asgari ücret hem işveren için önemli hem de bu ücreti alan için önemli. İşverene de fazla bir yük yüklememek için asgari ücretten vergi alınmaması, buradaki primlerin devlet tarafından karşılanması gerekir. Eğer bu yapılırsa bugün için asgari ücret 2 bin 900 liranın üzerine çıkar.”

AŞI ELEŞTİRİSİ

Koronavirüsün (Kovid-19) Türkiye’de zirve yaptığını belirten Karamollaoğlu, “Neden sadece aşıyı Çin’den alıyoruz? Bunu kaça alıyoruz? Neden şeffaflık yok?” diye sordu.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: Asgari ücretten vergi alınmazsa 2 bin 900 liranın üzerine çıkarBu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!