Koronavirüs aşısı İngiliz Bakan’ı ağlattı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock’un, ilk koronavirüs aşılamaları sırasında canlı yayında duygulanıp ağlaması ‘numara yapıyor’ yorumlarına sebep oldu.

​Hancock, 90 yaşındaki Margaret Keenan’ın klinik deneyler dışında aşılanan ilk kişi olduğu haberinin ardından salı günü ITV’nin ‘Good Morning Britain’ programına çıktı. Program sırasında, aşılanan ikinci kişi olan 81 yaşındaki William Shakespeare’nin görüntülerini izlerken duygularına hakim olamayan Hancock gözlerini ovuşturmaya başladı. Ancak pek çok izleyici gözyaşının görünmediğini söylerek bakanın samimiyetinden şüphe ettiklerini paylaştı. İzleyiciler “Oscar Ödülü Sağlık Bakanı Matt Hancock’a gidiyor” yorumları yaptı.

Canlı yayında ağladıktan sonra değerlendirmelerine devam eden Hancock, aşı için “Britanyalı olmakla gurur duymayı sağlıyor” sözlerini kullandı. Hancock’un sözleri The Guardian gazetesinde “Gözyaşlarını sil Hancock, İngiltere’nin aşıyla neredeyse hiçbir alakası yok” şeklinde yorumlandı.

Hancock daha önce de kameralar karşısındaki hareketleriyle gündeme gelmişti. Muhafazakar Parti’nin Warrington North bölgesi adayı Wendy Maisey’e neredeyse yapışık durarak gerçekleştirdiği bir söyleşi birçok eleştiriye yol açmıştı.

Aşılanan ilk kişi olma ayrıcalığı

İngiltere, Pfizer aşısının geçen hafta onaylanmasının ardından bir koronavirüs aşısı uygulayan ilk Batı ülkesi oldu. Aşının uygulandığı ilk kişi olan Margaret Keenan, ‘Kovid-19’a karşı aşılanan ilk kişi olma ayrıcalığını’ hissettiğini söyledi.

Keenan, “Bu, isteyebileceğim en iyi erken doğum günü hediyesi çünkü bu, yılın büyük bir bölümünde tek başıma kaldıktan sonra nihayet yeni yılda ailem ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi dört gözle bekleyebileceğim anlamına geliyor” dedi.

Sky News’e konuşan Keenan, aşılanma görüntülerinin başkalarını da teşvik edeceğini umduğunu söyledi ve “Bu korkunç şeyden kurtulmak için en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!